Okręgowy Puchar Polski

W pierwszym oficjalnym spotkaniu sezonu 2016/2017, GKS Siemkowice niestety przegrywa 3:4 z zespołem z Brodni. Był to mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski.

GKS Siemkowice 3:4 (2:2) KS Tęcza Brodnia
bramki: Sebastian Łukomski x2, Maciej Uryszek
skład: Kolanek - Ryś (46' Werner), Dąbrowny, Góra (80' Wodzyński), Jeż - Uryszek, Lont, Grzesik D., Łukomski S.(70' Janik) - Gebel, Grzesik K. (46' Cieśla)

Mecz potraktowany jako dobre przetarcie i etap przygotowań do nowego ligowego sezonu. Gra momentami była bardzo dobra, ale zawiodła skuteczność. Gdyby zawodnicy GKS-u wykazali się większym spokojem pod bramką przeciwnika, mecz mógłby się zamknąć w 60' przy wyniku 5-6:2. Niestety, niewykorzystane sytuacje się zemściły szybciej niż mogliśmy tego oczekiwać. Ale dla zespołu to dobra nauczka. Teraz wypada pracować na treningach, bo goście doskonale obnażyli wszystkie słabości GKS-u.

Mecz był również okazją do debiutu dla Piotrka Gebla i Piotrka Góry. Pokazali oni, że będą poważnym wzmocnieniem zespołu, ale zarówno im, jak i całemu zespołowi potrzebny jest TRENING. Jeśli zespół spokojnie i sumiennie przygotuje się do rundy jesiennej sezonu 2016/2017, to możemy z optymizmem oczekiwać starć ligowych.